Kurtarıcı Gümrük Müşavirliği
      Kurtarıcı Hakkımızda     Kurtarıcı Hizmetlerimiz     Kurtarıcı Referanslar         Kurtarıcı İletişim
   
 
 
FreeShoplarda kısıtlama başladı
   Gümrük Kanunu’nun bazı maddelerinde yapılan değişiklikle sınır kapılarındaki gümrüksüz satış mağazalarında (free shop) yolcuların satın alabilecekleri ürünlerin miktarlarına kısıtlamaya gidildi.
 
 
Yeni gümrük kanunu yürürlükte.
   Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, gümrük mevzuatının AB ile uyumlu hale getirilmesi ve uygulamalardan kaynaklanan sorunların giderilmesi amacıyla yeniden düzenlenen gümrük kanunu ile gümrükteki işlemleri hızlandırmayı, ekonomiye katma değer yaratmayı ve bir taraftan da kaçak, mevzuat dışı işlemleri tasfiye etmeyi amaçladıklarını söyledi.
 
 
Kaçakçılara karşı 'Alo 136 Gümrük İhbar Hattı' faaliyete geçti
   Gümrüklerdeki kaçakçılıkla mücadele ve kaçakçılık olaylarını takip etmek amacıyla 'Alo 136 Gümrük İhbar Hattı' faaliyete geçti. Söz konusu numara arandığında Kaçakçılık merkezlerine otomotik yönlendirme yapacak. 7 gün 24 saat açık olacak hat ile sınırlardan kaçak mal geçirmek isteyenlere anlık müdahele imkanı doğacak.
 
 
Rusya'ya ihracat yapan Türk şirketlerine belge uyarısı
   Rusya ile Türkiye arasında yaşanan gümrük sorunun dün itibari ile resmen sona ermesinin ardından, uygulamada yaşanabilecek muhtemel sorunlarla ilgili çalışmalar sürüyor. Türk mallarının ihracını gerçekleştiren ve Rusya'da faaliyet gösteren gümrükçüler Türk şirketlerini uyardı. İki hafta ile 3 ay arasında gümrüklerde Türk mallarına yönelik denetimin uygulamada devam edebileceğini hatırlatan gümrükçüler, gerekli evrakların hazırlanmasında titiz davranılması gerektiğini kaydetti
 
     
 
Duyurular
 
 
  Yeni Sitemiz hizmetinizde.
     
  Bizimle çalışmak istermisiniz?
     
  Hizmetlerimize yeni bir alan ekledik....
     
  Haber grubumuza üye oldunuz mu?
     
  İyi çalışmalar dileriz.
 
     
 
İstanbul Hava Durumu
 
  ISTANBUL  
     
 
..:: Kurtarıcı Gümrük Müşavirliği -- Hakkımızda ::..
 
 
 
    Kurtarıcı Gümrük Müşavirliği sektörde uzun süre mesleğin her kademesinde hizmet etmiş, meslek mensupları tarafından 2008 yılında İstanbul Florya merkezli olarak kurulmuştur.
 
     Kurtarıcı Gümrük Müşavirliği gümrük işlemlerinin yanı sıra uluslarlarası kara, deniz ve hava taşımacılığı sigorta hizmetleri, antrepo ve serbest bölge hizmetleri, teşvik ve yatırım danışmanlığı konularını kapsayan geniş hizmet ağının tümünde etkin hizmet veren entegre bir yapı oluşturma çabalarının ürünüdür.
 
   Çağdaş teknolojinin önemine inanan firmamız, merkezi bilgisayar sistemi ile otomasyonu kurmuş Bu şekilde, şirket merkezinden gümrük işlemleri, Gümrük İdareleri'ne “EDI” (Electronic Data Intercharge) ile bağlanılarak (lease line) en hızlı şekilde gerçekleştirmektedir. İnternet üzerinden gümrükleme işlemlerinin yapılabilmesi için, bütün yatırımlarını tamamlayarak kendi Internet Server'ını kurmuştur. Bununla birlikte müşterilerine hızlı ve sağlıklı bilgi akışı sağlamıştır.
 
Saygılarımla
Levent KURTARICI
Genel Müdür
 
 
     
Atayurt Caddesi Emre Sokak No:1 D-3 Basınköy/Florya-İstanbul
Tel:0 212 541 77 55 Fax:0 212 541 90 10
Web: http://www.kurtarici.org E-mail :info@kurtarici.org